Autostradą z Tarnowa do Dębicy dopiero pod koniec października

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, odcinek autostrady z Tarnowa do Dębicy będzie gotowy dopiero tuż przed Dniem Wszystkich Świętych.
Autostradą z Tarnowa do Dębicy dopiero pod koniec października

Kilka tygodni temu wykonawca inwestycji obiecywał, że odcinek autostrady z Tarnowa do Dębicy, który pierwotnie miał być gotowy na EURO 2012, zostanie oddany pod koniec wakacji, lub na początku września.

Wcześniejsze (choć de facto opóźnione o ponad dwa lata w stosunku do pierwotnych założeń) oddanie odcinka A-4 z Tarnowa do Dębicy nie jest możliwe. Przedstawiciele wykonawcy przekonują, że prace w ostatnich tygodniach utrudniły częste opady deszczu.

Konieczne było także przeorganizowanie robót, co podniosłoby koszt inwestycji. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zaawansowanie prac przekroczyło już 90 proc. Nawierzchni do ułożenia jest niewiele, ale trzeba jeszcze zamontować bariery oraz ekrany akustyczne. Z tym drogowcy powinni uporać się do końca października.

Wykonawca robót chciałby oddać odcinek kierowcom tuż przed komunikacyjnych szczytem związanym z Dniem Wszystkich Świętych. Trasa musi wcześniej przejść jednak skomplikowane procedury odbioru. Część obiektów na trasie już je przechodzi

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE