PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostradą z Tarnowa do Dębicy dopiero pod koniec października

  • tarnow.net.pl    21 sierpnia 2014 - 08:18
Autostradą z Tarnowa do Dębicy dopiero pod koniec października

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, odcinek autostrady z Tarnowa do Dębicy będzie gotowy dopiero tuż przed Dniem Wszystkich Świętych.
Kilka tygodni temu wykonawca inwestycji obiecywał, że odcinek autostrady z Tarnowa do Dębicy, który pierwotnie miał być gotowy na EURO 2012, zostanie oddany pod koniec wakacji, lub na początku września.

Wcześniejsze (choć de facto opóźnione o ponad dwa lata w stosunku do pierwotnych założeń) oddanie odcinka A-4 z Tarnowa do Dębicy nie jest możliwe. Przedstawiciele wykonawcy przekonują, że prace w ostatnich tygodniach utrudniły częste opady deszczu.

Konieczne było także przeorganizowanie robót, co podniosłoby koszt inwestycji. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zaawansowanie prac przekroczyło już 90 proc. Nawierzchni do ułożenia jest niewiele, ale trzeba jeszcze zamontować bariery oraz ekrany akustyczne. Z tym drogowcy powinni uporać się do końca października.

Wykonawca robót chciałby oddać odcinek kierowcom tuż przed komunikacyjnych szczytem związanym z Dniem Wszystkich Świętych. Trasa musi wcześniej przejść jednak skomplikowane procedury odbioru. Część obiektów na trasie już je przechodzi

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.