Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 23-03-2011
  • drukuj
Szykuje się długa batalia między wykonawcą A1 Alpine Bau, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Austriacy przygotowali trzy ekspertyzy mówiące o zagrożeniu katastrofą przy budowie mostu według projektu GDDKiA.
Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, Austriacy nie wybudują jednak przeprawy według projektu GDDKiA. Ostateczną decyzję w sprawie projektu podejmą śląski nadzór budowlany i prokuratura, które analizują dokumentację.

Czytaj też: Spór o most zagraża autostradzie

Kością niezgody między budowlańcami a GDDKiA kolejny raz jest projekt jednego z mostów. Już dwa lata temu, zdaniem koncernu, nie dało się go zbudować – na etapie wznoszenia miał grozić katastrofą.

Spór zakończył się usunięciem Austriaków z placu budowy A1 i ogłoszeniem ponownego przetargu na dokończenie odcinka. Prawnicy koncernu złożyli pozew w sądzie przeciwko GDDKiA o rekordowe odszkodowanie w wysokości 1,1 miliarda zł. A Alpine Bau wystartowało w przetargu i – ku zaskoczeniu całej branży – wygrało.

Czytaj też: Budowa autostrady A1 w sądzie. Poszło o wodę

Teraz inspektorzy śląskiego nadzoru budowlanego pojawili się na terenie budowy blisko 18-kilometrowego odcinka między Świerklanami a Gorzyczkami – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Tajna opinia o odcinku A1 wreszcie jawna

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE