PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 marca 2011 - 07:58
Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

Szykuje się długa batalia między wykonawcą A1 Alpine Bau, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Austriacy przygotowali trzy ekspertyzy mówiące o zagrożeniu katastrofą przy budowie mostu według projektu GDDKiA.
Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, Austriacy nie wybudują jednak przeprawy według projektu GDDKiA. Ostateczną decyzję w sprawie projektu podejmą śląski nadzór budowlany i prokuratura, które analizują dokumentację.

Czytaj też: Spór o most zagraża autostradzie

Kością niezgody między budowlańcami a GDDKiA kolejny raz jest projekt jednego z mostów. Już dwa lata temu, zdaniem koncernu, nie dało się go zbudować – na etapie wznoszenia miał grozić katastrofą.

Spór zakończył się usunięciem Austriaków z placu budowy A1 i ogłoszeniem ponownego przetargu na dokończenie odcinka. Prawnicy koncernu złożyli pozew w sądzie przeciwko GDDKiA o rekordowe odszkodowanie w wysokości 1,1 miliarda zł. A Alpine Bau wystartowało w przetargu i – ku zaskoczeniu całej branży – wygrało.

Czytaj też: Budowa autostrady A1 w sądzie. Poszło o wodę

Teraz inspektorzy śląskiego nadzoru budowlanego pojawili się na terenie budowy blisko 18-kilometrowego odcinka między Świerklanami a Gorzyczkami – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Tajna opinia o odcinku A1 wreszcie jawna

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.