PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrady bez blitzkriegu

  • PAP    4 stycznia 2011 - 20:40
Autostrady bez blitzkriegu

Poseł Wiesław Szczepański z klubu SLD, uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec szefa resortu infrastruktury Cezarego Grabarczyka, zarzucił mu, że nie realizuje programu budowy dróg i nie dba o kolej.
Poseł SLD przypomniał, że na początku kadencji rząd obiecywał budowę 3 tys. km nowych dróg ekspresowych i autostrad. - Dziś już wiemy, że autostradowego blitzkriegu nie będzie - mówił Szczepański. Jego zdaniem nie ma szans na realizację tego programu.

Szczepański wypomniał Grabarczykowi, że przy tym utrzymuje na stanowisku Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lecha Witeckiego, który trzykrotnie nie zdał egzaminu na urzędnika państwowego. Ironizował, że premier powinien zaliczyć generalnemu dyrektorowi egzamin, ale wcześniej powinien mu udostępnić pytania, by Witecki mógł się przygotować.

- Wiceminister Stępień zapowiadał, że do 2012 r. powstanie szkielet polskich autostrad - przypomniał poseł. Odniósł się przy tym do przegranego zakładu tego wiceministra - zapowiedział on, że jeżeli autostrada A1 nie powstanie do Euro 2012, to przejedzie tę trasę na rowerze. Szczepański spełnienie tej obietnicy nazwał PR-ową sztuczką. - Wygląda na to, że ze spełniania obietnic, najlepiej wychodzą rowerowe wycieczki - ironizował Szczepański.

Krytykując zapóźnienia na polskich kolejach wręczył premierowi Donaldowi Tuskowi prezent - "oryginalny krawat chińskich kolei wysokich prędkości". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.