PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrady gotowe tylko na kilkanaście procent

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    2 czerwca 2011 - 06:15
Autostrady gotowe tylko na kilkanaście procent

Na rok przed oddaniem kierowcom autostrad A1 z Torunia do Łodzi oraz A4 na Ukrainę na niektórych odcinkach udało się wykonać zaledwie kilkanaście procent zaplanowanych prac.
Z czasem ściga się irlandzki SRB Civil Engineering Limited, który buduje dwa fragmenty trasy A1 z Torunia do Łodzi. Kontrakt na budowę jednego z nich zakłada, że do 15 sierpnia musi zrealizować 30 proc. prac. Tymczasem na koniec kwietnia Irlandczycy mieli zaledwie 14,4 proc. – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Opóźnienia na budowie autostrady A4

Kłopoty z realizacją fragmentu autostrady A4 z Rzeszowa do granicy z Ukrainą ma też Budimex. Choć wykonawca wykorzystał 60 proc. czasu, jaki przewiduje kontrakt, wykonał dopiero 23,5 proc. zaplanowanych w kontrakcie prac.

Opóźnienia na tych fragmentach tras mogą spowodować, że cała autostrada z Torunia do Łodzi i z Rzeszowa na Ukrainę nie będzie przejezdna na Euro 2012.

Vzytaj też: Niepewna przyszłość autostrady A2

Umowa z rządem przewiduje, że do końca października wykonawcy wszystkich pięciu odcinków, na które podzielona została droga, muszą się pochwalić 40-procentowym wykonaniem kontraktu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że autostrady powstaną w terminie – podaje „ Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Autostrady A1 przed Euro 2012 nie będzie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.