PARTNER PORTALU
  • BGK

Aż 300 mln zł na sport w Łódzkiem

  • PAP    17 grudnia 2009 - 17:44

Ponad 300 mln zł samorząd województwa łódzkiego przekazał w 2009 roku na budowę i modernizację obiektów sportowych w całym regionie. Dotychczasowe inwestycje na czwartkowej konferencji prasowej podsumował marszałek województwa Włodzimierz Fisiak.
Fisiak podkreślił, że samorząd województwa szczególną wagę przykłada do budowy i modernizacji obiektów, które mają służyć dzieciom i młodzieży. Na liście inwestycji dofinansowanych przez samorząd są m.in. szkolne sale sportowe, boiska wielofunkcyjne i baseny. Wiele z nich znajduje się na terenach wiejskich.

"Chcemy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży korzystało z naszych obiektów sportowych. To trochę dłuższa, ale skuteczna droga do podniesienia poziomu polskiego sportu" - powiedział Fisiak.

Najwięcej pieniędzy w tym roku przeznaczono jednak na budowę hali sportowej w Łodzi i kompleks basenów termalnych w Uniejowie.

Oddana do użytku pod koniec maja wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Łodzi to jeden z elementów powstającego przy stadionie ŁKS Regionalnego Centrum Rekreacyjno - Sportowo - Konferencyjnego. Budowa hali kosztowała prawie 285 mln zł. Urząd marszałkowski na realizację tej inwestycji przekazał 90 mln zł.

Taką samą kwotą dofinansowano uniejowskie Termy. To jedyny w województwie łódzkim kompleks całorocznych, otwartych basenów zasilanych wodami termalnymi. Do użytku oddano do tej pory nieckę pływacką, solankową, brodzik i zjeżdżalnię dla dzieci oraz sauny. Docelowo powierzchnia wodna ośrodka zostanie zwiększona jeszcze o ok. 70 procent.

Ponad 16 milionów zł urząd marszałkowski przekazał na dofinansowanie budowy 50 "Orlików". Realizacja innych 87 inwestycji w regionie łódzkim kosztowała w sumie ponad 300 mln zł.

Dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa oprócz łódzkiej hali widowiskowo - sportowej udało się w 2009 r. zakończyć jeszcze 16 innych inwestycji, m.in. budowę hali sportowej w Aleksandrowie Łódzkim, modernizację stadionu w Łowiczu i modernizację bieżni lekkoatletycznej w Zduńskiej Woli. Pozostałe inwestycje są w trakcie realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.