PARTNER PORTALU
  • BGK

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych rozważa współfinansowanie budowy Centralnego Portu Lotniczego

  • PAP/JS    26 kwietnia 2017 - 16:55
Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych rozważa współfinansowanie budowy Centralnego Portu Lotniczego
Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) mógłby współfinansować budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce (fot.pixabay.com)

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) mógłby współfinansować budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor generalny AIIB Yee Ean Pang.
"Moglibyśmy w przyszłości współfinansować projekt polegający na budowie Centralnego Portu Lotniczego, jeśli byłby on zgodny z polityką banku opartą na zasadzie łączenia kontynentów (tzw. inteconnectivity), czyli miał silny komponent azjatycki, a jego przepustowość wpływałaby na ruch pasażerski z Azją. Odbyliśmy kilka rozmów w tej sprawie z przedstawicielami rządu - powiedział Yee Ean Pang.

Jak dodał polski przedstawiciel w radzie dyrektorów AIIB Radosław Pyffel, AIIB mógłby być zainteresowany takimi projektami, jak Centralny Port Lotniczy, czy projektami infrastrukturalnymi, które łączą Europę z Azją. "Polska jest w takim miejscu, gdzie połączenia między Europą a Azją mogą być istotne" - podkreślił Pyffel.

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) to nowa chińska inicjatywa. Ma być alternatywą dla międzynarodowych instytucji finansowych zdominowanych przez USA, jak BŚ czy MFW, oraz motorem inwestycji infrastrukturalnych i rozwoju gospodarczego Chin. Należy do niego 70 państw, w tym Polska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.