PARTNER PORTALU
  • BGK

Balice do generalnego remontu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    25 stycznia 2013 - 08:13
Balice do generalnego remontu

Wkrótce Kraków Airport zacznie przypominać ogromny plac budowy.Na wiosnę rozpoczną się inwestycje, na które pasażerowie latający z Balic czekali od lat.
Najbardziej zauważalną będzie rozbudowa terminalu międzynarodowego. Po zakończeniu inwestycji roczna przepustowość lotniska zwiększy się z 4,5 mln do 8 mln pasażerów - pisze „Gazeta Wyborcza Kraków".

Przebudowany terminal będzie o wiele większy od istniejącego - jego powierzchnia będzie wynosiła aż 56 tys. m kw., czyli trzy razy więcej niż dziś.

Zmodernizowane zostaną również drogi kołowania i płyta postojowa. Pieniądze na ich wykonanie będą pochodziły z dotacji unijnych oraz obligacji lotniska wyemitowanych przez bank Pekao SA (o łącznej wartości 615 mln zł i terminie spłaty do 2027 r.).

Naprzeciwko terminalu powstanie hotel Hilton Garden Inn. Hotel będzie oferował 154 pokoje, a także centrum biznesowe i sale konferencyjne.

W czerwcu rozpocznie się przebudowa linii kolejowej od stacji Kraków Główny do przystanku Kraków Balice. Inwestycja ma być gotowa w grudniu 2014 r. - podaje „Gazeta Wyborcza Kraków".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.