PARTNER PORTALU
  • BGK

Bariery ochronne zablokują autostrady

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 marca 2010 - 07:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała wypłacać gigantyczne odszkodowania wykonawcom setek kilometrów dróg z powodu zamieszania w sprawie barier ochronnych.
Zawinili urzędnicy, którzy nie potrafili przyjąć ścisłych norm dla barier. Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa po raz drugi skrytykowała projekt rozporządzenia w sprawie nowych norm dla barier chroniących samochody przed wypadnięciem z drogi w razie wypadku. Może to opóźnić prace legislacyjne.

Zdaniem Wojciecha Malusiego, prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, do której należy ponad 200 firm z branży drogowej, w tym giełdowi potentaci Budimex i Mostostal Warszawa, projekty pozostają na poziomie technicznym z lat osiemdziesiątych i nie odpowiadają rozwiązaniom stosowanym np. w Niemczech, Austrii czy w Szwecji.

Zamieszanie wynika z tego, że z końcem zeszłego roku wygasły aprobaty techniczne pozwalające firmom na produkowanie i handel barierami. Od stycznia 2010 r. Ministerstwo Infrastruktury nie wydało odpowiednich rozporządzeń na podstawie normy unijnej – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.