PARTNER PORTALU
  • BGK

Basen olimpijski w Lublinie?

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Lublin    1 września 2011 - 07:42
Basen olimpijski w Lublinie?

Miasto złożyło do resortu sportu wniosek o dofinansowanie budowy basenu olimpijskiego, informuje lubelska Gazeta Wyborcza.
Na wybudowanie pływalni potrzebne jest 96 mln złotych. Miasta nie stać na taki wydatek, dlatego władze Lublina (zabierz głos/oceń prezydenta) zabiegają o pieniądze z Ministerstwa Sportu.

Jak donosi Gazeta Wyborcza Lublin resort już w lipcu wstępnie zgodził się przeznaczyć na budowę 30 mln złotych. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, a tylko obietnica, że gdy miasto spełni wszystkie wymagania i pieniądze będą w budżecie państwa, to pływalnia w Lublinie powstanie.

Ani pieniędzy, ani zakończenia budowy nie trzeba się spodziewać zbyt szybko. Resort planuje, że w przyszłym roku mógłby przekazać miastu 200 tys. zł. Reszta wspomnianej kwoty zostanie podzielona na dwa kolejne lata. Basen mógłby zostać otwarty najszybciej w 2014 roku.

Miasto właśnie złożyło do ministerstwa wniosek o przyznanie dofinansowania. Teraz dokumentom przyjrzy się specjalna komisja, od której będzie zależało, czy miasto otrzyma obiecane pieniądze.Do czasu podpisania finalnej umowy nic w tej kwestii nie jest pewne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.