PARTNER PORTALU
  • BGK

Basen w Pałacu Kultury jak nowy

  • propertydesign.pl/UM Warszawa    7 maja 2015 - 10:15
Basen w Pałacu Kultury jak nowy
Basen w Pałacu Młodzieży po remoncie, fot. R. Motyl

Pierwszy raz w historii Pałacu basen został kompleksowo zmodernizowany.
Dzięki kompleksowemu remontowi basen stał się bardziej nowoczesny i estetyczny. Jak informuje warszawski magistrat modernizacja basenu była wyzwaniem, ze względu na wymóg pogodzenia i zsynchronizowania działań remontowo-budowlanych z konserwatorskimi. Pałac Kultury i Nauki bowiem wpisany jest do rejestru zabytków.

Modernizacja 60-letniego obiektu była niezbędna m.in. ze względu na przestarzałą technologię basenową. Nie tylko wyremontowano nieckę basenu, ale również pomieszczenia techniczne, sanitariaty, natryski, szatnie. Basen został przystosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Ekologiczny basen w Pałacu Kultury

Jak informuje warszawski magistrat, zmieniono system przelewu bocznego niecki basenu na przelew typu Wiesbaden, tzn. krawędzie podłużne zbiornika basenu są na poziomie lustra wody, która się przez nie przelewa, spowodowało to podniesienie lustra wody. Dlatego też wieża do skoków wymagała modernizacji polegającej na nadbudowie poszczególnych platform.

Podczas modernizacji zastosowano rozwiązania proekologiczne, polegające na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody, co oznacza zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych - podaje warszawski urząd.

Remont obiektu kosztował ok. 13 mln zł z budżetu miasta. Dokumentację projektowo-kosztorysową modernizacji basenu pływackiego w Pałacu Młodzieży w budynku PKiN w Warszawie przygotowało 2Studio Natalia Marcinkowska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.