PARTNER PORTALU
  • BGK

Basztowa i Dunajewskiego: Utrudnienia w ruchu w Krakowie

  • pap/ra    12 lipca 2015 - 11:32
Basztowa i Dunajewskiego: Utrudnienia w ruchu w Krakowie
Skrzyżowanie ul. Basztowej i ul. Długiej (fot.mpk.krakow.pl)

W poniedziałek w centrum Krakowa zaczyna się przebudowa ulic.
W poniedziałek w centrum Krakowa rozpoczyna się przebudowa torowiska i jezdni na ulicach Dunajewskiego i Basztowej. Prace potrwają do końca października. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu, a pasażerów komunikacji miejskiej zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów.

Kraków: ważne informacje dla turystów

Co istotne, zwłaszcza dla turystów odwiedzających Kraków, zmienione będą trasy tramwajów i autobusów dojeżdżających z przystanku pod Teatrem Bagatela do Dworca Głównego.

Linie 4, 20 i 24 będą jeździć od ul. Karmelickiej przez ulice: Podwale, Straszewskiego, Franciszkańską, pl. Wszystkich Świętych i ul. Westerplatte. Linia 14 będzie kursować z Mistrzejowic przez ul. Długą do Dworca Towarowego. Po zmienionych trasach - od Dworca Głównego przez ulicę Pawią i al. Słowackiego - kursować będą także autobusy: 124,424, 152, 352,304,502 i inaczej niż zwykle autobusowe linie nocne.

W ramach przebudowy ulic Dunajewskiego i Basztowej wymienione zostaną torowiska, trakcja tramwajowa, oświetlenie i cała infrastruktura podziemna. Na przystankach tramwajowych powstaną ułatwiające wsiadanie i wysiadanie tzw. perony wiedeńskie, których konstrukcja polega na podniesieniu jezdni do poziomu chodnika.

Podobnie, jak na przebudowanej w ostatnim czasie ul. Podwale, po zakończeniu prac, pas jezdni znajdujący się bliżej Plant będzie przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów.

Tramwaje wrócą na trasy 30 października

Jak poinformował Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu od poniedziałku zmiany czekają też kierowców. Zamknięte zostaną ulice: Dunajewskiego oraz Basztowa na odcinku do skrzyżowania z ul. Długą oraz wloty ulic: Krowoderskiej, Garbarskiej i św. Tomasza. Z ul. Szczepańskiej będzie można pojechać tylko w lewo w kierunku ul. Karmelickiej.

"Przebudowa tego odcinka jezdni i torowiska będzie kosztować 11,8 mln zł. Całość prac ma być zakończona 30 listopada, ale torowisko tramwajowe ma być gotowe wcześniej - 30 października i zakładamy, że wtedy tramwaje wrócą na swoje stałe trasy" - powiedział Pyclik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.