PARTNER PORTALU
  • BGK

Bazar Różyckiego nowym centrum lokalnym Starej Pragi

  • bad    29 października 2014 - 19:10
Bazar Różyckiego nowym centrum lokalnym Starej Pragi

Twórcy rewitalizacji Bazaru Różyckiego chcą, by energia znów tam wróciła i żeby bazar wraz z Muzeum Pragi i Centrum Kreatywności stał się lokalnym centrum Pragi. Ważne jest również zaproponowanie nowej przestrzeni.
W czwartek, 30 października, o godz. 17.30 Muzeum Warszawskiej Pragi (ul.Targowa 50/52) zaprasza na spotkanie "Bazar Różyckiego nowym centrum lokalnym Starej Pragi". W wydarzeniu udział m.in. przedstawiciele władz stolicy i kupcy pracujący na bazarze. W spotkaniu udział wezmą: Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Piotr Zalewski, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ oraz Aleksandra Wasilkowska, architekta (autorka projektu rewitalizacji).

Czytaj też: Sasin chce darmowej komunikacji w Warszawie

Na spotkaniu m.in. omówiony zostanie konsultowany z kupcami plan rewitalizacji bazaru.

- Na działce miejskiej zaplanowałam 60 nowych wolnostojących straganów z zadaszeniem z miedzianej blachy, które ma chronić klientów, kupców i towary przed śniegiem, deszczem i nadmiernym słońcem. Stworzymy również otwarty pawilon z niewielką kuchnią i stołem, gdzie będzie można ugotować obiad z produktów kupionych na bazarze - mówi architektka Aleksandra Wasilkowska.

Czytaj też: Rozpoczęła się największa polska inwestycja w meble miejskie

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana makieta nowego "Różyca", będzie również czas na zadawanie pytań, podzielenie się swoimi wątpliwościami i sugestiami.

- Chciałabym, żeby energia znów wróciła na Różyc i żeby bazar wraz z Muzeum Pragi i Centrum Kreatywności stał się lokalnym centrum Pragi - dodaje autorka projektu - Ważne jest również zaproponowanie nowej przestrzeni, która nie tylko nawiąże do historii i przyciągnie klientów, ale również będzie miejscem mieszkańców, którzy będą mogli robić zakupy, spędzić tam swój czas wolny, spotykać się z sąsiadami, przyjść z dziećmi na spacer.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-10-31 22:33:37

    Na Bazarze Różyckiego, Dawniej tak bywało, Że i " Dyplom z doktoratem ". Też się otrzymało.