PARTNER PORTALU
 • BGK

Beata Szydło: Celem Funduszu ambitny program naprawy dróg lokalnych

 • PAP/JS    12 lipca 2017 - 19:33
Beata Szydło: Celem Funduszu ambitny program naprawy dróg lokalnych
Premier zabrała głos w Sejmie tuż przed głosowaniem nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. (fot.twitter.com/pisorgpl)

Celem Funduszu Dróg Samorządowych jest realizacja bardzo ambitnego programu naprawy dróg lokalnych w najmniejszych samorządach - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło. Według niej samorządowcy bezskutecznie pukają do urzędów marszałkowskich, zdominowanych przez PO i PSL.
Premier zabrała głos w Sejmie tuż przed głosowaniem nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

Szydło podkreśliła, że z funduszu można będzie realizować ambitny program naprawy dróg lokalnych w najmniejszych samorządach. Jak mówiła, te samorządy dzisiaj bardzo często bezskutecznie pukają do urzędów marszałkowskich, zdominowanych przez Platformę i PSL i odchodzą z kwitkiem.

Według premier przedstawiona propozycja jest "zgłaszana m.in. przez samorządy".

Premier podkreśliła, że dziś jest ten moment, w którym można rozważać wprowadzenie programu Funduszu Dróg Samorządowych.

"To jest rzecz dyskusji i rzecz wyboru, to jest rzecz dyskusji, czy chcecie państwo realnie zmieniać Polskę, wychodzić na przeciwko oczekiwaniom Polaków czy też wolicie udawać, jak udawaliście w kampanii wyborczej, kiedy stworzyliście projekt budowy dróg krajowych, tyle tylko, że na potrzeby wyborcze" - mówiła premier, zwracając się do posłów PO.

"Dzisiaj rozpoczynamy dyskusję nad tym projektem, nad tym programem i możliwością realizacji drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej" - dodała szefowa rządu.

W głosowaniu Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, o co wnioskował klub PO. Projekt zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata drogowa w wysokości 20 groszy za litr. Według krytykujących projekt polityków opozycji, jest to kolejny podatek, który ponadto przełoży się na podwyżkę ceny paliwa o 25 groszy na litrze. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • otsiro, 2017-07-16 16:21:12

  Dzisiaj rozpoczynamy dyskusję nad tym projektem, nad tym programem i możliwością realizacji drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej - dla siebie, do swojego domu już dawno wybudowała drogę asfaltową lepszą niż niejedna autostrada. Według p...remier przedstawiona propozycja jest "zgłaszana m.in. przez samorządy" - przez niewielki margines zapewne (może nawet jeden samorząd - którym zarządza PIS?) - dla nich bardzo niewielki procent to zawsze większość jeśli wpisuje się w ich ideę. Szydło podkreśliła, że z funduszu można będzie realizować ambitny program naprawy dróg lokalnych w najmniejszych samorządach. Jak mówiła, te samorządy dzisiaj bardzo często bezskutecznie pukają do urzędów marszałkowskich, zdominowanych przez Platformę i PSL i odchodzą z kwitkiem - to niech dadzą kasę (na wykonywanie zadań) a nie podatek, który będą rozdysponowywać centralnie wg zapewne kryterium lojalności.  rozwiń
 • hajer, 2017-07-14 11:28:48

  Kolejne chyba kłamstwo pani premier? Czy ktoś liczy te kłamstwa? Pewnie kiedyś prawdziwemu Sądowi to się przyda ...
 • szoł, 2017-07-13 11:15:09

  To jest kolejne kłamstwo i oszustwo pislamistów bo brakuje kasy na wszystko i opowiadanie o dobrym stanie gospodarki to w kontekście podwyżek wszystkiego jest wierutnym kłamstwem.