Będą budować nowe kopalnie w dolnośląskim?

Budowę nowych kopalń rozważają władze KGHM Polska Miedź. Badana jest m.in. zasobność złoża w gminie Warta Bolesławiecka. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat.
Będą budować nowe kopalnie w dolnośląskim?

Złoża leżące na terenie tzw. "Starego Zagłębia" w gminie Warta Bolesławiecka, są obecnie analizowane przez specjalistów, którzy sprawdzają ich zasobność i ocenią ekonomiczną opłacalność budowy kopalni.

Czytaj też: Kopalnie wymagają programów inwestycyjnych

Samorządowcy z Warty Bolesławieckiej rozmawiali już z władzami lubińskiego holdingu - omawiano m.in. zagadnienia związane z funkcjonowaniem kopalni, m.in. budową systemu komunikacyjnego, który byłby potrzebny do jej budowy, a później dalszego funkcjonowania.

Wiceprezes KGHM Polska Miedź Dorota Włoch przyznała, że budowa nowej kopalni jest w tym rejonie możliwa, ale dopiero po dokładnym przeanalizowaniu złoża i spełnieniu warunków ekonomicznych.

Prezes KGHM Herbert Wirth podkreślił natomiast, że złoża w bezpośrednim sąsiedztwie KGHM - to ok. 1 miliarda ton. "To nasze wyzwanie. Na przykład w Bytomiu Odrzańskim jest bardzo ciekawa mineralizacja miedziowo - srebrowa złoża. Jednak potrzeba jeszcze dwóch, trzech lat na ostateczne decyzje w tej sprawie, bo technologia jest tutaj fundamentem, który pozwoli na ich wydobycie" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Taka właśnie jest ...moja Kopalnia! Za to ją tak kocham !

Anydej, 2013-05-22 20:19:32 odpowiedz

przepiekne po prostu przepiekne cudne urocze przesliczne wspaniale itd... takie właśnie są!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pistacja, 2013-05-22 19:25:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE