Będą dwa tory do portu w Gdańsku

Do końca 2014 r. powinno powstać dwutorowe połączenie kolejowe do portu w Gdańsku, w miejsce obecnie istniejącego jednotorowego.
Będą dwa tory do portu w Gdańsku
Poinformował o tym w Sejmie wiceminister transportu Andrzej Massel. Przetarg na prace budowlane powinien zostać ogłoszony w czerwcu.

Massel odpowiadał w czwartek w Sejmie na pytania posłów PO Stanisława Lamczyka i Jerzego Budnika w sprawie poprawy warunków dojazdu transportem kolejowym do portu w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta).

Według Massela przetarg powinien zakończyć się do końca roku, a prace budowlane powinny ruszyć na początku 2013 r. Wiceminister wyjaśnił, że są zapewnione środki na te inwestycję. Jest ona na podstawowej liście inwestycji finansowanych z unijnego programu infrastruktura i środowisko, znalazła się też na liście inwestycji kolejowych przyjętej przez rząd.

W ramach inwestycji powstanie drugi tor do portu w Gdańsku. Massel przypomniał, że z tego odcinka korzysta też gdański Lotos. Podczas modernizacji zostanie wykonany nowy dwutorowy most kolejowy nad Martwa Wisłą. Dotychczasowy jednotorowy most z 1905 r. jest w złym stanie technicznym i wymaga wymiany.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

do tego nie trzeba czasu tylko szczęśliwych splotów okoliczności

Kavior, 2012-04-12 16:20:05 odpowiedz

Czas pokaże czy będą dwa tory czy jeden?

Pachuś, 2012-04-12 14:09:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE