PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą miejsca parkingowe w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)    20 sierpnia 2012 - 10:02
Będą miejsca parkingowe w Sosnowcu

Mieszkańcy ulicy Staropogońskiej w Sosnowcu będą mieli nowe miejsca parkingowe. Przy okazji Miejski Zakład Ulic i Mostów wyremontuje skrzyżowanie z ulicą Gospodarczą.
W założeniach przedstawicieli urzędu miejskiego ma być wygodniej i bezpieczniej. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do września. To już kolejny remont, jaki prowadzony jest w okolicy Gospodarczej w Sosnowcu. Wcześniej kilkukrotnie poprawiano już tam nawierzchnię, która z powodu mrozów ulegała deformacjom.

– Teraz naprawiane jest skrzyżowanie Gospodarczej i Staropogońskiej. Dobrze, że coś się dzieje, ale pytanie, czy nie lepiej zrobić coś raz a dobrze, a nie kawałkować prace? Później mamy sytuację, że jak jedno jest zrobione, to wcześniejsze prace trzeba poprawiać – mówią okoliczni mieszkańcy.

Zastępca prezydenta Sosnowca Arkadiusz Chęciński tłumaczy, że kompleksowy remont ulicy Gospodarczej wiązałby się z dużymi kosztami, na które miasta zwyczajnie nie stać.

– Mamy w planach poważne inwestycje drogowe w rejonie Mikołajczyka, gdzie trzeba będzie wyremontować także wiadukt i studzienki oraz w rejonie ulicy Będzińskiej, gdzie do zrobienia jest cała długość w kierunku Będzina – zapowiada prezydent i dodaje: – Sytuacja z ulicą Gospodarczą jest stale monitorowana, bo po wykonanych remontach były problemy, które usuwano w ramach gwarancji.

Remont skrzyżowania Staropogońskiej z Gospodarczą ma poprawić komfort kierowców i bezpieczeństwo pieszych. Oprócz wymiany nawierzchni powstaną tam bowiem przejścia dla pieszych z tzw. „wysepką”. Prace powiązano także z budową nowych miejsc parkingowych przy wjeździe na osiedle, znajdującym się tuż obok.

– Mieszkańcy ulicy Staropogońskiej wielokrotnie skarżyli się, że muszą parkować w błocie i na wysokim krawężniku. Cały koszt prac wyniesie około 160 tys. złotych – informuje prezydent Chęciński.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.