PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą miejsca postojowe przy alei Róż. Kto je wybuduje?

  • KB    6 maja 2010 - 08:24

Jeszcze w tym roku przy alei Róż powstanie kilkadziesiąt miejsc postojowych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na ich budowę.
Nowe miejsca postojowe dla samochodów mają powstać na alei Róż, na wysokości osiedla Zielonego. Przy okazji zostanie przebudowane oświetlenie uliczne.

- Chęć udziału w licytacji elektronicznej można zgłaszać do 12 maja – informuje Jacek Bartlewicz rzecznik prasowy ZIKIT.

Budowa parkingów wzdłuż alei Róż w Nowej Hucie to jeden z elementów inwestycji towarzyszących realizacji ekospalarni przy ulicy Giedroycia. W tym roku zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt przedsięwzięć kompensacyjnych.

Jeszcze w kwietniu przeprowadzono drugi etap poszerzonego remontu ulicy Igołomskiej wraz z utwardzeniem pobocza. Mają zostać zamontowane wiaty na kilkunastu ulicach w Nowej Hucie. Poza tym wybudowana będzie kanalizacja i wodociąg w ulicach Jeżynowej i Na Niwach, Zagłoby, Odmętowej i Ziarkowej. Planuje się modernizację ul. Wyciąskiej wraz z chodnikiem, utwardzenie ulicy Ostrów, a także budowę miejsc parkingowych przy al. Przyjaźni wzdłuż os. Centrum C i B, remont nawierzchni ul. Bardosa i Na Niwach, budowę ogródków jordanowskich, a także realizację boisk publicznych m.in. na os. Mogiła i przy ul. Bardosa.

Lista zadań towarzyszących budowie ekospalarni zawiera kilkadziesiąt pozycji. Część z nich już została zrealizowana. Łącznie w ubiegłym roku na zadania kompensacyjne dla Nowej Huty Miasto wydało 16 milionów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.