PARTNER PORTALU
  • BGK

Będą pieniądze na pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście

  • PAP/AT    8 grudnia 2017 - 06:26
Będą pieniądze na pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście
Tor wodny Szczecin-Świnoujście (fot.wikipedia.org)

Rząd stara się pogłębić tor wodny Szczecin-Świnoujście do 12,5 m. Inwestycja warta jest 1,3 mld zł, a 85 proc. kwoty może zapewnić Komisja Europejska. Jest jeden warunek.
W piątek (8 grudnia) Rada Ministrów zaakceptuje plan utrzymania wód morskich ujścia Odry warty 237 mln zł. Dzięki temu odblokuje pieniądze na droższy projekt - pisze "Puls Biznesu".

Rząd kontynuuje program poprzedników i stara się pogłębić tor wodny Szczecin-Świnoujście do 12,5 m - podaje "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że inwestycja warta jest 1,3 mld zł, a 85 proc. kwoty może zapewnić Komisja Europejska. Jest jeden warunek, by z tego skorzystać.

"Bruksela wymusiła na nas opracowanie wieloletniego planu utrzymania wód morskich w rejonie ujścia Odry, by inwestycja nie poszła na marne, by tor był utrzymywany w należytym stanie" - mówi "PB" Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej.

Zapowiada, że w piątek dokument przyjmie Rada Ministrów, ponieważ w czwartek resort finansów zgodził się na jego finansowanie. Wieloletni program utrzymania kosztować ma 237 mln zł.

"Po zaakceptowaniu go przez rząd Centrum Unijnych Projektów Transportowych przekaże 12 grudnia finansowanie inwestycji związanej z pogłębieniem toru Szczecin-Świnoujście" - dodaje Materna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.