PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie bezpieczniej na drogach Warmii i Mazur. Rząd zapowiada inwestycje

  • PAP/MIW    10 lipca 2016 - 17:59
Będzie bezpieczniej na drogach Warmii i Mazur. Rząd zapowiada inwestycje
Zapowiedziane remonty mają sprawić, że na drogach Warmii i Mazur powinno być mniej tego typu oznaczeń. (fot. : gminadywity.pl)

• W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych zostaną przeprowadzone remonty na siedmiu fragmentach dróg krajowych w woj. warmińsko-mazurskim.
• Większość prac rozpocząć ma się w tym roku. Ich koszt wynosić ma ponad 48,5 mln zł.
• Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych zakłada realizację w najbliższych latach ponad 40 inwestycji na Warmii i Mazurach.
Na siedmiu fragmentach dróg krajowych w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przeprowadzone remonty w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - zapowiedział 10 lipca w Olsztynie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Wiceminister poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie, że podpisał dokument o realizacji siedmiu inwestycji drogowych w regionie, dotyczących miejsc uznanych za niebezpieczne. Jak przypomniał, głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych w małych miejscowościach. Dodał, że łączny koszt tych prac to ponad 48,5 mln zł.

Największą z zapowiedzianych inwestycji będzie budowa ronda, rozbudowa skrzyżowań, zatok autobusowych i innych elementów drogi krajowej nr 53 w Szczytnie, szacowana na ponad 23 mln zł. Zaplanowano też budowę ciągu pieszo-rowerowego między Dywitami a Kieźlinami (DK 51) oraz ronda i ścieżek rowerowych w Lidzbarku Warmińskim (DK 51), a także poprawę bezpieczeństwa ruchu w Węgorzewie (DK 63).

Przewidziano również budowę przepustu i naprawę naruszonego przez osuwisko niewielkiego fragmentu drogi krajowej nr 16, a także rozbudowę DK 63 w Orzyszu. Zostaną zbudowane zatoki autobusowe w Prawdzisku i Grzegorzach (DK 16) oraz w Kaliszkach, Ciemnej Woli i Lutrach (DK 57).

Według informacji przedstawionych na konferencji przez dyrektora oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosława Nicewicza, większość tych prac powinna rozpocząć się w tym roku.

Dzięki Programowi Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, w najbliższych latach ma być zrealizowanych ponad 40 inwestycji na Warmii i Mazurach. W całym kraju do końca 2016 r. zostanie przebudowanych lub zmodernizowanych 448 niebezpiecznych miejsc na drogach krajowych, a łączny koszt prac to ponad 600 mln zł.

O kształcie tej listy zdecydowała klasyfikacja prowadzona na podstawie statystyk zdarzeń drogowych i opinii regionalnych oddziałów GDDKiA o stanie infrastruktury. Inwestycje obejmują m.in. budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych i przejść dla pieszych, montaż sygnalizacji świetlnej i dodatkowych znaków, przebudowę skrzyżowań. Te działania mają przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na polskich drogach, ograniczyć zwłaszcza liczbę ofiar śmiertelnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Cichy , 2016-07-11 21:16:18

    A co z Dobrym Miastem. Tiry i osobowki jeszcze trochę to rozjezdzą miasto. Dzieci nie mają jak przejść idąc do gimnazjum.