PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie droga z Buska do Kazimierzy

  • BB    2 czerwca 2011 - 20:48
Będzie droga z Buska do Kazimierzy

89 mln zł kosztować będzie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Busko Zdrój – Kazimierza Wielka. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął właśnie przetarg na tę inwestycję. Budowa powinna ruszyć w lipcu.
Na tę inwestycję mieszkańcy Ponidzia długo czekali. Przygotowywana od dawna, nie mogła ruszyć ze względu na uchyloną decyzję środowiskową i konieczność ponownego przygotowania przez inwestora - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich – raportu oddziaływania na środowisko.

- To rzeczywiście pechowa inwestycja – przyznaje marszałek Adam Jarubas. -  Cała przygotowawcza procedura bardzo się wydłużała. Świętokrzyski Zarząd  Dróg Wojewódzkich miał już decyzję środowiskową, która została unieważniona. Od nowa trzeba było przygotować raport oddziaływania na środowisko i ponownie uzyskać decyzję środowiskową. To wszystko powodowało opóźnienia, ale też bez tych wszystkich uzgodnień nie mogliśmy uzyskać pozwolenia na budowę. Ale teraz wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi - podkreśla marszałek.

W miniony poniedziałek Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na modernizację drogi nr 776. Z 11 ofert które wpłynęły, wybrana została oferta firmy Budostal 5 z Krakowa. Przedsiębiorstwo zaproponowało modernizację drogi Busko Zdrój – Kazimierza Wielka za kwotę 89 mln zł.

Jeśli nie będzie żadnych odwołań, jeszcze w czerwcu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a w lipcu ruszą prace. W tym roku wykonawca będzie miał do „przerobienia” na tej drodze 30 milionów złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.