PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie druga hala w Centrum Handlu Korczowa Dolina

  • PAP    28 września 2012 - 19:58
Będzie druga hala w Centrum Handlu Korczowa Dolina

Ponad 55 mln zł kosztować będzie budowa drugiej hali w Centrum Handlu Korczowa Dolina w miejscowości Młyny (Podkarpackie). Inwestycja dofinansowana jest z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Obiekt powinien być gotowy w przyszłym roku.
Zdaniem Sławomira Godynia z zarządu spółki Korczowa Dolina, pozyskanie finansowania z funduszy unijnych na tę inwestycję jest dowodem na bardzo dobre przygotowanie biznesplanu.

Dodał, że w nowej hali, która stanie obok już funkcjonującej Hali Kijowskiej, do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej. Istniejący parking powiększy się o kolejne 700 miejsc postojowych.

Pierwsze prace przygotowujące teren pod budowę rozpoczną się jeszcze tej jesieni; otwarcie hali nastąpić ma w trzecim kwartale przyszłego roku.

Budowa obiektu będzie kosztować 55 mln zł, z tej kwoty ponad 41 mln zł stanowić będzie unijne dofinansowanie z programu Innowacyjna Gospodarka.

Dotychczas w centrum działa jedna hala - kijowska, która oddana została do użytku w sierpniu ub.r. Wśród branż, jakie znajdują się w hali, są m.in. AGD, RTV, obuwnicza, spożywcza i medyczna. Pracę dzięki otwarciu pierwszej hali znalazło kilkaset osób. Miesięcznie centrum odwiedza ok. 40 tys. klientów.

Centrum w sumie ma się składać z trzech hal. Oprócz kijowskiej i lwowskiej, powstać ma jeszcze doniecka, na razie jednak nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jej budowa.

Funkcjonujące od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina położone jest zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą - w Korczowej. Odległość obiektu od Lwowa i od Rzeszowa to niecałe 80 km, a od Przemyśla ok. 20 km. Centrum znajduje się przy węźle komunikacyjnym "Korczowa" budowanej autostrady A4.

Inwestorem, który realizuje projekt, jest spółka Korczowa Dolina.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: