PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie druga hala w Centrum Handlu Korczowa Dolina

  • PAP    28 września 2012 - 19:58
Będzie druga hala w Centrum Handlu Korczowa Dolina

Ponad 55 mln zł kosztować będzie budowa drugiej hali w Centrum Handlu Korczowa Dolina w miejscowości Młyny (Podkarpackie). Inwestycja dofinansowana jest z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Obiekt powinien być gotowy w przyszłym roku.
Zdaniem Sławomira Godynia z zarządu spółki Korczowa Dolina, pozyskanie finansowania z funduszy unijnych na tę inwestycję jest dowodem na bardzo dobre przygotowanie biznesplanu.

Dodał, że w nowej hali, która stanie obok już funkcjonującej Hali Kijowskiej, do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej. Istniejący parking powiększy się o kolejne 700 miejsc postojowych.

Pierwsze prace przygotowujące teren pod budowę rozpoczną się jeszcze tej jesieni; otwarcie hali nastąpić ma w trzecim kwartale przyszłego roku.

Budowa obiektu będzie kosztować 55 mln zł, z tej kwoty ponad 41 mln zł stanowić będzie unijne dofinansowanie z programu Innowacyjna Gospodarka.

Dotychczas w centrum działa jedna hala - kijowska, która oddana została do użytku w sierpniu ub.r. Wśród branż, jakie znajdują się w hali, są m.in. AGD, RTV, obuwnicza, spożywcza i medyczna. Pracę dzięki otwarciu pierwszej hali znalazło kilkaset osób. Miesięcznie centrum odwiedza ok. 40 tys. klientów.

Centrum w sumie ma się składać z trzech hal. Oprócz kijowskiej i lwowskiej, powstać ma jeszcze doniecka, na razie jednak nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jej budowa.

Funkcjonujące od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina położone jest zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą - w Korczowej. Odległość obiektu od Lwowa i od Rzeszowa to niecałe 80 km, a od Przemyśla ok. 20 km. Centrum znajduje się przy węźle komunikacyjnym "Korczowa" budowanej autostrady A4.

Inwestorem, który realizuje projekt, jest spółka Korczowa Dolina.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.