PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie ekspresówka, a domy obrócą się w perzynę

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    2 kwietnia 2010 - 07:53

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego umożliwi rozpoczęcie budowy zasadniczego odcinka południowej obwodnicy Warszawy.
NSA oddalił skargi kasacyjne Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Załuski – Stasin oraz właścicieli nieruchomości z terenu objętego decyzją wojewody mazowieckiego o lokalizacji zasadniczego odcinka drogi ekspresowej S2 – informuje „Rzeczpospolita”.

Z protestami mieszkańców i różnych lokalnych stowarzyszeń Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spotyka się często i właściwie na każdym etapie przygotowania inwestycji. NSA uznał jednak prace przygotowawcze do decyzji lokalizacyjnej i samą decyzję za zgodne z prawem.

Mieszkańcy terenów, przez które ma przejść droga ekspresowa S2, nie kryją rozgoryczenia. Wywłaszczonych zostanie 400 prywatnych działek, do wyburzenia pójdzie 65 domów.

GDDKiA złożyła już wniosek do wojewody mazowieckiego o wydanie pozwolenia na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności. Nawet jeżeli pozwolenie zostanie zaskarżone, z czym się liczy, nie wstrzyma to rozpoczęcia prac – podaje „Rzeczpospolita”

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.