PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie fragment A2 pod Grodziskiem

  • PAP    12 sierpnia 2010 - 12:48

Wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek podpisał w czwartek pozwolenie na budowę ok. 10-kilometrowego fragmentu autostrady A2 w powiecie grodziskim - poinformowała rzeczniczka prasowa wicewojewody Ivetta Biały.
Biały zaznaczyła, że pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Dodała, że pozwolenie na budowę drugiego z odcinków autostrady A2 ma być wydane w przyszłym tygodniu. W ramach tego odcinka 28 lipca wydano pozwolenie na budowę punktów poborów opłat i dwóch miejsc obsługi podróżnych.

Inwestycja, na realizację której wydano zezwolenie w czwartek, przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki. Uwzględnia m.in. budowę dwóch jezdni autostrady - poinformował w komunikacie Piątek. Wyjaśnił, że w ramach przedsięwzięcia powstanie węzeł "Grodzisk", zlokalizowany na skrzyżowaniu z istniejącą drogą wojewódzką nr 579. Drogę i węzeł połączy rondo o średnicy ok. 40 m. Powstanie też stacja poboru opłat.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce ma przebiegać od przejścia granicznego w Świecku, przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce, do granicy z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i już eksploatowany odcinek autostrady (liczy 252 kilometry) przebiega od Nowego Tomyśla w województwie wielkopolskim do Strykowa w województwie łódzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.