PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie Hilton w Krakowie

  • FRA    1 grudnia 2009 - 14:52
Będzie Hilton w Krakowie

Hilton Hotels Corporation (HHC) ogłosiła dziś (1 grudnia) decyzję o podpisaniu umowy z Hotelem Zakrzówek dotyczącej otwarcia Hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie. Przewidywany termin otwarcia to rok 2010.
Będzie to pierwszy Hilton Garden Inn w Polsce i najprawdopodobniej pięćsetny Hilton Garden Inn na świecie.

- Nasze miasto kładzie bardzo duży nacisk na rozwój turystyki biznesowej, a obecność znanych marek takich jak Hilton z pewnością umocni pozycję Krakowa na mapie Europy, dlatego będziemy wspierać tego typu inwestycje – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Grażyna Leja, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Turystyki.

Przedstawiciele Hilton Hotels Corporation uważają, że Polska jest jednym z kluczowych europejskich rynków dla rozwoju hoteli sieci Hilton. Do nowego obiektu w Krakowie chce przyciągnąć przede wszystkim klientów biznesowych. Budynek Hilton Garden Inn powstaje na lewym brzegu Wisły, przy ul. Konopnickiej. Z okien hotelu roztacza się piękny widok na Wawel.

Do dyspozycji gości hotelu będą 154 pokoje rozmieszczone na sześciu piętrach, a także 24-gdzinne centrum biznesowe, bar, centrum rekreacji, 24-godzinny sklepik i restauracja. Goście będą też mieli nieograniczony dostęp do darmowego, bezprzewodowego Internetu. Hotelem będzie
zarządzać firma Hotels Global Investment Group.

Hilton jest wiodącą światową firmą w branży hotelarskiej. Posiada ponad 3300 hoteli i 550 000 pokoi w 77 krajach oraz zatrudnia ponad 130 000 osób na całym świecie. Obecnie sieć Hilton zarządza jednym obiektem w kraju – pięciogwiazdkowym hotelem Hilton Warsaw and Convention Centre oraz planuje otworzyć kolejne hotele Hilton m.in. w Gdańsku i Wrocławiu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.