PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie mechanizm dla wykonawców dróg

  • PAP    18 maja 2012 - 10:57
Będzie mechanizm dla wykonawców dróg

Premier Donald Tusk poinformował w piątek w Poznaniu, że trwają prace nad mechanizmem, który regulowałby sprawy związane z przepływem pieniędzy między wykonawcami dróg a ich podwykonawcami.
„Wszędzie tam, gdzie podwykonawca będzie w stanie udokumentować, że wykonał pracę i ona nie została zapłacona, to postaramy się znaleźć mechanizm – jeśli dysponujemy gwarancjami finansowymi, pieniędzmi jakie główny wykonawca np. ulokował w banku w postaci gwarancji – żeby te pieniądze u podwykonawców znalazły się szybciej niż będzie to wynikało z wyroku sądu” – powiedział Tusk.

Jak dodał, w wielu miejscach w Polsce, i nie tylko przy autostradach jest tak, że główny wykonawca często wykorzystuje słabszych podwykonawców, nie płacąc im pieniędzy. Poinformował, że jeszcze w piątek informację w tej sprawie przedstawi we Wrocławiu minister transportu Sławomir Nowak. Tusk pytany o prace na budowie autostrady A2 zapewnił, że przebiegają one bardzo intensywnie.

„Najpiękniejszą rzeczą byłoby, gdybym mógł dzisiaj powiedzieć, nie skrywając niczego, że A2, czyli połączenie świata zachodniego z Warszawą będzie przed Euro dostępne, ale nie mogę tego powiedzieć, bo chcemy być tutaj rzetelni” – powiedział.

„Za dużo było dobrych zapowiedzi, byliśmy optymistami, nie wszystko wyszło, więc jak będzie przejezdne, to wsiądziemy razem w samochód i przejedziemy, a jeśli nie będzie przejezdne to znaczy, że nasza ostrożność teraz była wskazana. Mamy nadzieję, że uzyskamy ten efekt przed Euro 2012, ale wiemy, że jest to bardzo trudne” – powiedział Tusk. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.