PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie miasteczko ruchu drogowego w Jaćmierzu

  • PAP    29 września 2013 - 09:45
Będzie miasteczko ruchu drogowego w Jaćmierzu

W Jaćmierzu (Podkarpackie) zostanie wybudowane miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja będzie kosztować prawie 550 tys. zł, zostanie sfinansowana z funduszy unijnych i budżetu państwa w ramach ogólnopolskiego projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego".
Jak powiedział Józef Konieczny z Urzędu Gminy Zarszyn, miasteczko powinno być gotowe jeszcze w tym roku.

Miasteczko ruchu drogowego powstanie przy szkole w Jaćmierzu. Będą tu m.in. ronda, przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz przejazdy kolejowe. Jak podkreślił Konieczny, dzięki tym wszystkim elementom dzieci będą mogły nauczyć się podstawowych zasad poruszania po drogach. "Cały obiekt będzie też monitorowany i oświetlony" - zaznaczył.

Wykonawcą inwestycji, która jest realizowana w systemie zaprojektuj-wybuduj, jest Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Projekt "Budujemy miasteczka ruchu drogowego" realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przewiduje wybudowanie 20 miasteczek w 15 województwach. Jego wartość to 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodzi Unii Europejskiej z programu Infrastruktura i Środowisko.

Miasteczka ruchu drogowego uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtują prawidłowe nawyki uczestników ruchu. Będą też miejscem przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci i młodzieży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.