PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie most w Ciechanowie

  • KB    11 marca 2010 - 11:01

10 marca, została podpisana umowa dotycząca budowy mostu na Odrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323 (Radoszyce-Ciechanów). Inwestycja wyniesie prawie 54,5 mln zł.
W uroczystości podpisania umowy wzięli udział członkowie zarządu województwa dolnośląskiego: Grzegorz Roman i Zbigniew Szczygieł, p.o. dyrektora DSDiK, Roman Głowaczewski oraz przedstawiciele łódzkiej spółki.

W ramach inwestycji powstanie  nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 323 wraz z mostem na Odrze. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie dwóch dolnośląskich powiatów: lubińskiego i górowskiego, między miejscowościami: Radoszyce i Ciechanów. Most zapełni lukę na ponad 40-kilometrowym odcinku Odry i pozwoli zlikwidować istniejącą przeprawę promową, która uzależniona jest od poziomu wód Odry i pory roku.

Istniejące w pobliżu inwestycji mosty prowadzą ruch kołowy przez środek miast i nie są dostosowane do ruchu pojazdów ciężkich. Rosnący ruch towarowy od terenów rolniczych Wielkopolski do obszaru Lubińsko-Głogowskiego Zagłębia Miedziowego potrzebuje nowego połączenia, odpowiadającego wyższym wymaganiom w zakresie nośności i odpowiedniej przepustowości. Droga na odcinku objętym inwestycją ma więc kluczowe znaczenie dla obsługi ruchu w tym regionie.

Budowa mostu jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.