PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowa fabryka w radomskiej podstrefie

  • www.inwestycje.radom.pl    26 września 2011 - 09:06
Będzie nowa fabryka w radomskiej podstrefie

Agencja Rozwoju Przemysłu wybuduje nowy obiekt dla Fabryki Broni – poinformował Andrzej Szortyka z zarządu ARP.
Wiadomość została przekazana podczas spotkania w Radomiu w związku z 10. rocznicą działalności Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wisłosan.

Nowy zakład Fabryki Broni powstanie na terenie Wólki Klwateckiej, w obrębie podstrefy. – To oznacza, że Fabryka Broni będzie korzystać z przywilejów wynikających z działalności w SSE, a zaoszczędzone dzięki temu pieniądze będzie mogła przeznaczyć na rozwój – zaznacza Andrzej Szortyka.

Aktualnie ARP jest na etapie finalizowania prac projektowych, trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Realizacja inwestycji powinna rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Na przełomie 2012 i 2013 roku Fabryka Broni zostanie przeniesiona do nowego budynku, który stanie na 4-hektarowej działce w pobliżu firm Rohrbogen i Zbyszko.

Działka została przez ARP odkupiona od miasta Radom za kwotę około 1,5 mln zł. W nowym obiekcie znajdą się także nowe urządzenia i nowe linie technologiczne.

Budynek, w którym aktualnie działa Fabryka Broni, informuje Andrzej Szortyka, zostanie zagospodarowany przez ARP w sposób korzystny dla gospodarki i społeczności lokalnej, z poszanowaniem historycznego znaczenia tego symbolu radomskiego przemysłu.

W godzinach popołudniowych 23 września w Ośrodku Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko została zorganizowana konferencja z okazji 10-lecia radomskiej podstrefy, z udziałem przedsiębiorstw funkcjonujących na jej obszarze, instytucji okołobiznesowych, przedstawicieli władzy oraz miast i gmin współpracujących z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., która zarządza TSSE.

Od początku swojego istnienia w podstrefie Radom przedsiębiorstwa z wielu branż i różnych rejonów świata zainwestowały ok 400 mln zł, tworząc jednocześnie ok. 1200 miejsc pracy. Podobne wartości w realizacjach inwestycji osiągają firmy działające na terenie Radomskiej Podstrefy TSSE, które nie korzystają z pomocy publicznej w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

W zeszłym roku Podstrefa Radom TSSE została powiększona o kolejne 16 ha i w chwili obecnej obejmuje obszar ponad 151 ha.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.