PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowa linia tramwajowa

  • PAP    21 marca 2011 - 20:12
Będzie nowa linia tramwajowa

W kwietniu 2012 r. zostanie oddana do użytku 2,5-kilometrowa linia tramwajowa łącząca wschodnie dzielnice Poznania z Franowem. Podczas Euro 2012 kibice będą mogli nią dojechać na stadion miejski z parkingów przy centrach handlowych.
W poniedziałek miasto Poznań i działająca w jego imieniu spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 podpisała ze firmą Bilfinger Berger Budownictwo (liderem konsorcjum) kontrakt na budowę linii o wartości prawie 225 mln zł. Z tego ponad 108 mln zł ma pochodzić ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt "Budowa trasy tramwajowej os. Lecha - Franowo" został umieszczony na liście indywidualnych projektów kluczowych o szczególnym znaczeniu dla rozwoju regionu. Inwestycja będzie realizowana w ramach przygotowań Poznania do organizacji Euro 2012.

Nowa linia połączy wschodnie dzielnice Poznania z Franowem i projektowaną nową zajezdnią tramwajową. Na około 1,5-kilometrowym odcinku ma przebiegać w tunelu.

Pierwsze prace przy budowie rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Bilfinger Berger Budownictwo realizuje m.in. inwestycje z zakresu drogownictwa i budownictwa mostowego. Firma w 2010 r. miała 700 mln złotych przychodów, na 2011 r. planowany jest przychód w wysokości ok. 900 mln zł. Do największych inwestycji realizowanych przez firmę należą m.in. Południowa Obwodnica Gdańska (koszt 1,1 mld zł) Południowa Obwodnica Warszawy (908 mln zł). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Zapalony tramwajarz, 2011-03-21 20:19:43

    Tramwaj...Bardzo prędko mknie!!! Porządny tramwaj...Tak bym chciał do niego wejść!Idealny pod każdym względem!Jak marzenie,wprost wymyślony...