PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowe przedszkole w Toruniu

  • wer/um.torun.pl    3 stycznia 2012 - 20:30
Będzie nowe przedszkole w Toruniu

Dobiega końca budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Krynickiej na Bielawach w Toruniu. Uruchomione zostaną w niej także oddziały przedszkolne. Znajdzie się w nich miejsce dla 75 dzieci. Przedszkolaki rozpoczną zajęcia już w marcu.
Inwestycja rozpoczęła się pod koniec grudnia 2010 r. Zakres prac obejmował budowę szkoły podstawowej wraz z przedszkolem oraz ich pierwszym wyposażeniem.

- Prace idą zgodnie z planem. Obecnie trwają prace wykończeniowe, przeprowadzany jest rozruch instalacji. Plac zabaw jest już gotowy. Niebawem pojawi się pierwsze wyposażenie w budynku. W połowie stycznia planowany jest odbiór budynku - mówi Sławomir Wiśniewski z wydziału inwestycji i remontów w toruńskim magistracie (zabierz głos/oceń prezydenta).

Czytaj też: Rozbudowa przedszkola w Toruniu 

Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się  kompleks szatniowo-sanitarny oraz sala gimnastyczna. Na pierwszym piętrze jest stołówka, dwie świetlice oraz pomieszczenia administracyjne, a na ostatniej kondygnacji powstały sale lekcyjne, komputerowe, audiowizualne oraz biblioteka z czytelnią.

Przedszkole, zlokalizowane na parterze w sąsiedztwie szkoły, jest przewidziane dla 75 dzieci. Posiada oddzielne wejście i jest odgrodzone od szkoły. Będzie miało trzy oddziały z zapleczem sanitarnym. Oprócz sal dla przedszkolaków, w budynku znajdzie się także sala wielofunkcyjna, dostępna również dla dzieci szkolnych.

Nabór do oddziałów przedszkolnych zostanie przeprowadzony po odbiorze budynku. Z kolei zajęcia dla przedszkolaków rozpoczną się 1 marca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.