PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie nowy most w Kamieniu

  • AT    7 lutego 2013 - 11:27
Będzie nowy most w Kamieniu

Rusza budowa mostu na Wiśle w Kamieniu (lubelskie). Powstanie przeprawy, która połączy powiaty opolski i lipski to szansa na poprawę komunikacji nie tylko pomiędzy woj. lubelskim i mazowieckim, ale też pomiędzy wschodnimi regionami Polski, a Białorusią czy Ukrainą.
6 lutego br. marszałkowie województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz lubelskiego Krzysztof Hetman dokonali wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

Budowa mostu na Wiśle w Kamieniu jest jedną z największych inwestycji realizowanych na terenie województwa lubelskiego. Ponad kilometrowa przeprawa przez Wisłę będzie gotowa za dwa lata.

- Most jest nam potrzebny. Otwiera nam drogę do Polski centralnej. Wpłynie to na rozwój gospodarczy województwa lubelskiego, zwiększy się dostępność komunikacyjna regionu. Mam nadzieję, że z tej drogi skorzystają zarówno inwestorzy jak i turyści - powiedział marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman.

Budowa mostu jest współfinasowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Koszt inwestycji wynosi 215 113 087,36 zł, dofinansowanie ze środków europejskich to 125 990 999,50 zł. Pozostałe środki zapewni województwo lubelskie, województwo mazowieckie oraz 5 jednostek samorządu terytorialnego.

- To jedna z największych i najtrudniejszych inwestycji współfinansowanych z pieniędzy w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej - przyznał Dariusz Szewczyk, zastępca prezesa PARP.

- Budowa mostu jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Podziękowania należą się poprzednim władzom województwa, lokalnym samorządom i marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi - dodał marszałek Hetman.

Most ma mieć ponad kilometr długości i prawie 20 metrów szerokości. Będą po nim biegły dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, dwa pasy awaryjne po 2,5 m, ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu uda zbudować się nie tylko most, ale także przebudować drogę wojewódzką nr 747.

Projekt zakłada rozbudowę drogi nr 747 na odcinku o łącznej długości 24 km oraz budowę nowych odcinków o łącznej długości 23 km, w tym budowę 3 obwodnic: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.