PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie obwodnica Gdowa

  • lk    2 grudnia 2010 - 11:49
Będzie obwodnica Gdowa

Województwo małopolskie i gmina Gdów wspólnie przystąpią do zbudowania obwodnicy Gdowa. Porozumienie w sprawie realizacji tej inwestycji podpisali, 2 grudnia, wicemarszałek Roman Ciepiela i wójt Gdowa Zbigniew Wojas.
- To wydarzenie bez precedensu. Blisko 30-milionowa inwstycja dotyczy jednej obwodnicy, a potrzebne są dwie. Jesteśmy skuteczni i działamy racjonalnie: teraz pierwsza inwestycja, a potem - następna - mówił wicemarszałek Ciepiela.

Budowa obwodnicy Gdowa jest przedsięwzięciem istotnym zarówno z punktu widzenia lokalnego oraz regionalnego, dlatego od początku procesu inwestycyjnego zarówno gmina, jak i województwo współpracują oraz współfinansują koszty wykonywanych w ramach zadania prac, w oparciu o zawierane umowy, dotyczące poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Inwestorem jest województwo małopolskie, a termin jego przewidziano na lata 2011 – 2013.

Inwestycja znajduje się w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2007–2013. Budowa obwodnicy zapewni poprawę bezpieczeństwa ruchu na przeciążonych i prowadzących ruch przez ścisłe centrum miasta drogach wojewódzkich nr 967 i 966, a także usprawni transport drogowy. Ponadto obwodnica uzupełni powiązanie regionu z drogą krajową nr 4 oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych, w tym lokalnego Parku Technologicznego.

Budowa planowana jest do zgłoszenia do dofinansowania ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W przypadku uzyskania wsparcia zewnętrznego udział unijny będzie wynosił 85 proc. wartości zadania, natomiast udział krajowy – 15 proc. wartości zadania. Wartość szacunkowa zadania objętego umową została określona na 27 mln zł, z czego planowany udział środków krajowych stanowi 4,1 mln zł.

Czytaj też:

Będzie obwodnica Nowej Soli

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.