PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie obwodnica Nowej Soli

  • lk    25 listopada 2010 - 13:48
Będzie obwodnica Nowej Soli

Zarząd województwa lubuskiego zatwierdził 24 listopada realizację obwodnicy Nowej Soli, która została ujęta w planie inwestycyjnym Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Zakres robót w ramach budowy obejścia Nowej Solil obejmuje m.in.: budowę skrzyżowań z istniejącą siecią drogową (2 skrzyżowania skanalizowane, 1 skrzyżowania typu rondo), zapewnienie dojazdów do terenów obustronnie przylegających do trasy poprzez budowę i przebudowę dróg dojazdowych i lokalnych, wycinkę drzew na terenach leśnych oraz pojedynczo rosnących, budowę chodników pomiędzy rondem a ulicą Głogowską, zagospodarowanie terenów zielonych w obrębie rond oraz skrzyżowań, budowę ekranów akustycznych w okolicach Rudna, kanalizację deszczową na całej długości trasy oraz dostosowanie przepustu na Rudziance jako przejścia dla drobnych zwierząt oraz płazów, które nakazuje decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia.

Powstaną również obiekty mostowe, a także przejazd kolejowy w miejscu krzyżowania się z linią kolejową nr 371 Wolsztyn – Żagań. Realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na warunki działania i rozwoju przedsiębiorczości. Całkowita wartość projektu wynosi 36 mln 610 tys. zł, z czego dofinansowanie to 85 procent. Droga zostanie oddana do użytku w listopadzie 2012 roku.

Czytaj też:

Budowa obwodnicy Szczecinka po 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.