PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie obwodnica w Radomsku

  • wer/www.lodzkie.pl    9 września 2011 - 11:00
Będzie obwodnica w Radomsku

Rozpoczęła się budowa obwodnicy miasta Radomska. Inwestycja, która pochłonie ponad 91 mln zł, powstawać będzie etapami. Pierwszy odcinek od ul. Brzeźnickiej do ronda w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej gotowy będzie do połowy 2013 roku.
Obwodnica będzie miała ponad 6,5 km długości oraz w znaczący sposób podniesie jakość i sprawność systemu transportu na drodze krajowej nr 91, jak również transport lokalny oraz bezpieczeństwo komunikacyjne.

- Ścisłe centrum, w tym historyczno - zabytkowa część miasta, zostaną odciążone od ruchu tranzytowego i częściowo lokalnego - poinformował podczas uroczystego otwarcia budowy marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień (oceń działania marszałka). - Budowa obwodnicy zabezpieczy także dostęp do planowanego węzła autostradowego i do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co czyni z niej niezwykle ważny dla tego regionu element rozwoju gospodarczego.

Inwestycję tę wsparł zarząd województwa, zatwierdzając 61 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Podobnie jak budowę szpitala powiatowego w Radomsku, na który przydzielono 29 mln zł z RPO, czyli 85% wartości całej inwestycji. Rezultatem tego jest wspaniały obiekt, zapewniający mieszkańcom regionu opiekę szpitalną oraz specjalistyczne badania.

Marszałek odwiedził także świeżo wyremontowany dworzec kolejowy. Urząd Miasta w Radomsku poszedł za ciosem i złożył do urzędu marszałkowskiego województwa łódzkiego wniosek o dofinansowanie rewitalizacji zabytkowych terenów dworca. Konkurencja jest duża, a do rozdysponowania 70 mln zł, ale marszałek Stępień podkreślił, że dobre wnioski na pewno aprobatę zarządu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.