Będzie pikieta w sprawie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

  • PAP/Nasz Dziennik
  • 26-02-2014
  • drukuj
- 1 marca przed ministerstwem kultury odbędzie się pikieta przeciwko odrzuceniu przez resort wniosku o dofinansowanie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

"Nasz Dziennik" pisze, że budowa placówki z dnia na dzień wzbudza coraz większy aplauz społeczny. Wsparcie deklarują zarówno osoby fizyczne jak i instytucje. Ostatnio uczyniła to wpływowa Federacja Stowarzyszeń Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Choć miasto Ostrołęka odwołało się od decyzji komisji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która negatywnie zaopiniowała wniosek o dofinansowanie budowy placówki z tzw. funduszy norweskich, na biurko prezydenta Ostrołęki nie wpłynęła jeszcze żadna odpowiedź w tej sprawie. Dotarła natomiast informacja, że komisja potrzebuje więcej czasu.

Główne obchody Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwać będą w Ostrołęce od 1 do 3 marca. Prezydent miasta zapowiada jednak, że na tych trzech dniach się nie skończy; przez cały marzec odbywać się tu będą spotkania z interesującymi ludźmi, podczas których przywoływane będą postaci "ostatnich leśnych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE