PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie skatepark we Włocławku

  • AT    6 września 2013 - 08:55
Będzie skatepark we Włocławku

Urząd Miasta Miasta we Włocławku wyłonił wykonawcę skateparku. Jeszcze w tym roku przy ulicy Wysokiej 12 we Włocławku stanie skatepark.
Zadanie - za cenę 290 tys. zł. - zrealizuje konsorcjum firm: ZCS Polska z Sopotu - lider konsorcjum oraz Bullait Andrzej Ciuchta z Elbląga - członek konsorcjum.

Był to już kolejny przetarg w tej sprawie. Pierwsze postępowanie na budowę obiektu zostało unieważnione, ponieważ najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę wyższą niż została przewidziana na ten cel w budżecie miasta. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i realizację części robót w systemie zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach.

Czytaj też: Przetarg na włocławski skatepark ogłoszony

Realizacja drugiego etapu przewidziana jest na 2014 rok. Działka, na której stanie skatepark, należy do terenu Parku Słodowo. Będzie to obiekt, o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany. Adresowany jest do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX.

Jego budowa była jedną z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych.

Projekt, który opracuje wykonawca pierwszego etapu robót, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności. Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform. Zostaną one oddane do użytku mieszkańców po zakończeniu robót budowlanych pierwszego etapu realizacji.

Obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe. W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez.

Budowa skateparku była jedną z propozycji, zgłoszonych przez włocławian w ramach budżetu obywatelskiego na 2013 rok. Za budową obiektu głosowało 597 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.