PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie sportowy park w Częstochowie

  • PAP    14 stycznia 2013 - 13:22
Będzie sportowy park w Częstochowie

Koncepcję budowy Sportparku, czyli kompleksu wodno-rekreacyjno-sportowego, zaprezentowano w poniedziałek w Częstochowie. W jego ramach ma powstać m.in. park wodny, akademia golfa, korty do gry w squasha czy strefa fitness.
Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk powiedział na konferencji prasowej, że od lat mówiło się w mieście o potrzebie budowy obiektu sportowego, typu park wodny, a koncepcja zakłada udostępnienie mieszkańcom miasta znacznie większej liczby atrakcji.

Obiekt ma powstać przy ulicy Równoległej, w pobliżu drogi krajowej nr 1.

"Będzie to wspólne przedsięwzięcie przedsiębiorcy częstochowskiego i spółki miejskiej" - powiedział prezydent Częstochowy.

Miasto chce przekazać na ten cel tereny nad rzeką Wartą, należące do spółki miejskiej Oczyszczalnia Ścieków „Warta". Inwestycja ma być dofinansowana m.in. z funduszy unijnych.

Projekt zaprezentował prezes częstochowskiego przedsiębiorstwa budowlanego OKAP Jan Olczyk, który zapewnił, że będzie to nowoczesny obiekt.

W skład kompleksu wejdą: park wodny z mniej więcej pięcioma basenami i zjeżdżalnią, a także szereg innych obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak m.in. strefy fitness i wellness, klub squasha oraz korty tenisowe - halowe i zewnętrzne. Olczyk zaznaczył, że w ramach parku wodnego ma powstać duży basen o parametrach sportowych.

Budowa kompleksu będzie realizowana etapowo. W drugim etapie planuje się rozbudowę przedsięwzięcia m.in. o akademię golfa, miejsc do gry w badmintona, hotelu.

Inwestycja powinna rozpocząć się w tym roku. Prezydent miasta zaznaczył, że Sportpark to nazwa robocza przedsięwzięcia. Nazwa będzie konsultowana z mieszkańcami Częstochowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.