PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie wahadło na DK 19 między Niemcami a Wandzinem

  • AT    30 sierpnia 2012 - 17:11
Będzie wahadło na DK 19 między Niemcami a Wandzinem

3 września rozpocznie się remont wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK nr 19 pomiędzy Niemcami a Wandzinem. Prace będą prowadzone przy zawężeniu jezdni, zaś ruch drogowy pod wiaduktem będzie prowadzony wahadłowo. Utrudnienia potrwają do połowy listopada.
Remont wiaduktu prowadzony będzie w ramach modernizacji linii kolejowej nr 30 między Lublinem i Lubartowem. To kolejny – po remoncie mostu na Bystrzycy i wiaduktu w Ciecierzynie – etap prac prowadzonych przez Skanska w ramach modernizacji linii kolejowej nr 30 między Lublinem i Lubartowem.

Remont kolejowych zabytków


Wartość podpisanego w sierpniu 2011 r. kontraktu przekracza 3,6 mln zł netto. Jego realizacja potrwa do marca 2013 r. Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Zakres prac obejmuje modernizację zabytkowych obiektów inżynieryjnych zlokalizowanych na tym odcinku linii kolejowej, sześciu carskich przepustów, 130-letniego mostu kolejowego na rzece Bystrzycy w Lublinie oraz zabytkowego wiaduktu w Ciecierzynie.

Wiadukt w Ciecierzynie został zdemontowany pod koniec zeszłego roku i po przebudowie przyczółków zastąpiony nową konstrukcją stalową, a na miejsce mostu na Bystrzycy wjechała na specjalnych rolkach 200-tonowa konstrukcja, w której nitowane kratownice zastąpiono blachownicami.

Skanska w regionie


Modernizacja linii kolejowej nr 30 to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa lubelskiego.

W Dęblinie na lotnisku wojskowym firma buduje też strażnicę lotniskowej straży pożarnej.

W Lublinie modernizuje Klinikę Okulistyki, a w Lubartowie budujemy halę magazynową dla firmy Roto Frank. Prowadzi również prace związane z budową oczyszczalni ścieków w Nałęczowie, a w Świdniku pod Lublinem Skanska zrealizowała kontrakt związany z budową infrastruktury lotniska.

W Lublinie zaś zrealizowała osiedle mieszkaniowe „Słoneczny Dom” i przebudowałą Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.