PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie więcej nowych torów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    19 sierpnia 2010 - 08:15

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą zaoszczędzone 3,2 mld zł wydać na modernizację około 180 km torów. W planach jest remont tras Warszawa – Białystok i Poznań – Świnoujście.
Lista prac się wydłuży, bo firmy startujące w przetargach podały niższe ceny, więc Polskim Liniom Kolejowym zostało w kieszeni ok. 40 proc. z pieniędzy zarezerwowanych na inwestycje.

Nie starczy ich na modernizację całych odcinków. Wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury PKP PLK będą pracować nad ich zagospodarowaniem. Rozważana jest modernizacja trasy z Warszawy do Białegostoku i z Poznania do Szczecina. Część pieniędzy może też trafić np. na odcinek od Tłuszcza do Sadownego. PKP PLK ma już część dokumentacji, by zacząć prace na tych trasach – informuje „Rzeczpospolita”.

Najbardziej prawdopodobny jest remont torów na trasie E75, czyli z Warszawy do wschodniej granicy Polski, bo to część transeuropejskiego korytarza transportowego i na tej inwestycji zależy Brukseli.

Rezerwa do wykorzystania wynosi ok. 3,2 mld zł, a nie zostały rozstrzygnięte wszystkie zaplanowane na ten rok przetargi. Skalę oszczędności poznamy pod koniec roku – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.