Będzie więcej orlików

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 14-03-2011
  • drukuj
Minister sportu zapowiada opublikowanie warunków zamówień dotyczących boisk budowanych w tegorocznej edycji programu.
Będzie więcej orlików

Do końca września ubiegłego roku powstało ponad 1,3 tys. boisk, a nowe są ciągle oddawane do użytku. Urzędy marszałkowskie informują, że kolejne projekty uzyskały akceptację i otrzymają z budżetów wojewódzkich dofinansowanie. Takie wsparcie dla gminy inwestora wynosi średnio 330 tys. zł – pisze „Rzeczpospolita”.

Zgodnie z podjętą przez sejmik uchwałą woj. zachodniopomorskie dofinansuje w tym roku kolejnych 15 kompleksów sportowych. Obecnie w 114 gminach na terenie województwa funkcjonuje 169 orlików.

Nie pozostaje w tyle woj. łódzkie, które w 2011 r. planuje dofinansować budowę 30 boisk. Pięć z nich ma powstać w Łodzi, pozostałe m.in. w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Kutnie i Ujeździe.

W programie Orlik 2012 gminy otrzymują dofinansowanie zarówno z budżetu państwa, jak i od samorządu województwa (w sumie jest to 330 tys. zł). W tegorocznej, IV edycji Ministerstwo Sportu i Turystyki wprowadziło nowe zasady finansowania inwestycji w gminach, w których dochód na jednego mieszkańca nie przekracza 1 tys. zł. Mogą one liczyć, że ministerialna dotacja pokryje 47 proc. wydatków. Dofinansowanie z budżetu państwa nie może przekroczyć 500 tys. zł – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W sumie te " Orliki " potrzebne są po to, Ażeby, w przyszłości, nie miał dbać kto o to.

Eterno Vagabundo, 2011-03-17 23:04:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE