PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez obwodnicy stracą status uzdrowiska

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    6 lipca 2013 - 19:40
Bez obwodnicy stracą status uzdrowiska

Jeśli obwodnica Nałęczowa nie powstanie w ciągu kilku lat, miejscowość przestanie być uzdrowiskiem: każdego dnia przejeżdża przez nią mnóstwo samochodów (przez zabytkową aleję Lipową nawet do 20 tirów na godzinę, nie licząc innych pojazdów).
Samorządowcy wymyślili, jak obniżyć koszty inwestycji, a województwo chce jej wpisania na listę projektów unijnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Koszt budowy 15-kilometrowej obwodnicy szacowany jest na 250-300 mln zł. Tylko pierwszy etap budowy może kosztować 80 milionów. Województwa na to nie stać. Jego władze przygotowały jednak nową wersję przebiegu trasy od strony Lublina. Omijałaby szczególnie chronione tereny, nie trzeba by budować drogich estakad i w sumie pierwszy etap inwestycji mógłby kosztować maksymalnie 40 ml zł.

Ustalono, że miasto Nałęczów oraz województwo będą partycypowały w kosztach uzyskania decyzji środowiskowej, przygotowanej dla przebiegu obwodnicy na odcinku łączącym drogę 830 z drogą wojewódzką 826.  W najbliśzym czasie zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: