PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez pieniędzy umrze nadzieja Krakowa na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    31 marca 2010 - 08:26
Bez pieniędzy umrze nadzieja Krakowa na Euro 2012

Koszt budowy stadionu Wisły na 33 tys. miejsc szacuje się na ok. 505 mln zł. Najmniej z obiektów, które zaczęto budować z myślą o Euro 2012. Na dokończenie brakuje 75 mln zł.
Krakowscy radni 31 marca zagłosują, czy są za przekazaniem dodatkowych pieniędzy na inwestycję. Jeżeli powiedzą nie,, inwestycja nie zostanie w tym roku dokończona i z obiektu nie będzie można korzystać – informuje „Dziennik Polski”.

Tymczasem dochodzą niepokojące sygnały o zagrożeniu utraty Euro 2012 przez Ukrainę, a w Krakowie nie zgasła jeszcze nadzieja na powrót do grona miast organizatorów mistrzostw. Może ją jednak podtrzymać tylko dokończenie obiektu przy ul. Reymonta. W razie zgody na dofinansowanie inwestycji w połowie lipca kibice będą mogli oglądać mecze z trzech trybun, a pod koniec października obiekt będzie gotowy.

Radni z komisji sportu przeprowadzili 30 marca wizję lokalną stadionu. Zwiedzili 6 kondygnacji trybuny wschodniej od parku Jordana. Zobaczyli m.in. przestronne, oszklone loże z balkonami, w tym lożę prezydencką, oraz podziwiali widok z góry trybuny – podaje „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.