Bez pieniędzy umrze nadzieja Krakowa na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski
  • 31-03-2010
  • drukuj
Koszt budowy stadionu Wisły na 33 tys. miejsc szacuje się na ok. 505 mln zł. Najmniej z obiektów, które zaczęto budować z myślą o Euro 2012. Na dokończenie brakuje 75 mln zł.
Bez pieniędzy umrze nadzieja Krakowa na Euro 2012

Krakowscy radni 31 marca zagłosują, czy są za przekazaniem dodatkowych pieniędzy na inwestycję. Jeżeli powiedzą nie,, inwestycja nie zostanie w tym roku dokończona i z obiektu nie będzie można korzystać – informuje „Dziennik Polski”.

Tymczasem dochodzą niepokojące sygnały o zagrożeniu utraty Euro 2012 przez Ukrainę, a w Krakowie nie zgasła jeszcze nadzieja na powrót do grona miast organizatorów mistrzostw. Może ją jednak podtrzymać tylko dokończenie obiektu przy ul. Reymonta. W razie zgody na dofinansowanie inwestycji w połowie lipca kibice będą mogli oglądać mecze z trzech trybun, a pod koniec października obiekt będzie gotowy.

Radni z komisji sportu przeprowadzili 30 marca wizję lokalną stadionu. Zwiedzili 6 kondygnacji trybuny wschodniej od parku Jordana. Zobaczyli m.in. przestronne, oszklone loże z balkonami, w tym lożę prezydencką, oraz podziwiali widok z góry trybuny – podaje „Dziennik Polski”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE