PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczeństwo narodowe na Euro 2012

  • PAP    9 marca 2012 - 10:43
Bezpieczeństwo narodowe na Euro 2012

Euro 2012 oraz m.in. rozdzielenie kompetencji w zarządzaniu kryzysowym między MSW i MAC, to – według Bronisława Komorowskiego – wyzwania stojące przed odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.
W piątek prezydent otworzył IV konferencję plenarną Komisji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Wagę tych zagadnień prezydent podkreślił, mówiąc o współdziałaniu lokalnych i krajowych komponentów zarządzania kryzysowego po katastrofie pod Szczekocinami. „W tym wypadku system zafunkcjonował znakomicie” – ocenił Komorowski.

Jego zdaniem, można obserwować zjawiska potwierdzające potrzebę wnikliwego analizowania na bieżąco kwestii związanych z bezpieczeństwem narodowym; chodzi m.in. o rozwiązania istotne z punktu widzenia zagrożeń w cyberprzestrzeni.

„I nie chodzi tutaj o internetowe strony rządowe, prezydenckie czy inne – ale chodzi o wiele szerszy problem, jakim jest uzyskanie przez cywilizowany świat potencjalnej możliwości skutecznego przeciwstawiania się zagrożeniom w tym obszarze – atakom na ważne z punktu widzenia funkcjonowania państwa i społeczeństwa systemy” – podkreślił Komorowski.

Prezydent uważa, że kolejne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa to zbliżający się turniej Euro 2012, a także kwestie i wątpliwości związane z rozdzieleniem zarządzania kryzysowego pomiędzy dwa ministerstwa MSW i MAC. „To są problemy, przed którymi będziemy cały czas stawali i na które będziemy chcieli odpowiedzieć” – zaznaczył. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.