PARTNER PORTALU
  • BGK

BGK dofinansuje budownictwo socjalne i komunalne

  • PAP/AT    19 sierpnia 2015 - 06:22
BGK dofinansuje budownictwo socjalne i komunalne
Do wzięcia będzie 75 mln zł (fot.pixabay.com)

Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje się do drugiego rozdania pieniędzy na budownictwo socjalne i komunalne.
BGK dokłada do lokali komunalnych i socjalnych. Ale to wciąż mało - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje się do drugiego w tym roku rozdania pieniędzy z rządowego programu dopłat do budownictwa socjalnego i komunalnego. W jego jesiennej edycji do wzięcia będzie 75 mln zł.

W wiosennej do banku trafiły wnioski o łącznej wartości ponad 65 mln zł, o 2 mln zł przekraczające dostępny budżet. "Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że także we wrześniu napłyną do nas wnioski o wartości przewyższającej dostępne środki" - ocenia Bogusław Białowąs, dyrektor w BGK.

Przedstawiciel BGK dodaje, że do banku docierają informacje m.in. od dużych miast wojewódzkich, że wstrzymały się ze złożeniem wniosków w edycji wiosennej i zamierzają starać się o wsparcie we wrześniu.

"W naszej ocenie jesteśmy świadkami przełomu w podejściu samorządów do problemu mieszkalnictwa. W latach 2007-2014, między innymi z uwagi na łatwo dostępne środki unijne, budownictwo mieszkalne było odsuwane na dalszy plan. Przegrywało z budową dróg, mostów, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, aquaparków itp." - mówi Bogusław Białowąs.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • janko z zadupia, 2015-08-19 13:57:45

    kto i na czy koszt będzie uzbrajał tereny pod to budownictwo w sieci wod.-kan. ? czy nie przypadkiem ci co już płacą za wodę i ścieki ?