PARTNER PORTALU
 • BGK

BGKN: 90 prac w konkursie na jednorodzinny dom w ramach Mieszkania plus

 • PAP/JS    14 maja 2018 - 19:04
BGKN: 90 prac w konkursie na jednorodzinny dom w ramach Mieszkania plus
BGKN przypomniał, że "celem konkursu było nie tylko zaprojektowanie funkcjonalnych domów przyjaznych rodzinom, ale także wypracowanie nowatorskich i inteligentnych rozwiązań budowlanych" (fot. pixabay.com)

Na konkurs dot. projektu domu jednorodzinnego w ramach programu Mieszkanie plus wpłynęło 90 prac - poinformowała rzecznik BGK Nieruchomości Ewa Syta. Wręczenie nagród zaplanowano na 23 maja.
Konkurs był zorganizowany "dwutorowo". Pierwsza ścieżka - naukowa - adresowana była do uczelni technicznych, a druga - do pracowni architektonicznych. To kolejny konkurs, organizowany przez BGKN w ramach programu Mieszkanie plus - wcześniejsze dotyczyły budynków wielorodzinnych.

W konkursie dla uczelni technicznych pierwsze i drugie miejsca przypadło Wydziałowi Architektury Politechniki Warszawskiej. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Laureatami I miejsca są Piotr Trębacz, Wiktor Gago, Jakub Pieńkowski, Dorota Ryżko oraz Joanna Ryżko.

W uzasadnieniu podano, że atutem ich pracy jest spójność i racjonalność przedstawionych rozwiązań. Zaznaczono, że układ pomieszczeń pozwala na pełne i prawidłowe wydzielenia części sypialnianej i miejsca do pracy. Podkreślono, że elastyczność układu domu umożliwia przekształcenia wewnętrznych podziałów i dostosowania go do zmiennych potrzeb.

Czytaj też: Jarocin przyznał lokale wybudowane w programie Mieszkanie plus

W konkursie adresowanym do pracowni architektonicznych nie przyznano głównej nagrody. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kryjakowi z Biura Projektów Marcin Kryjak z Tych, a trzecie - Marcinowi Krysiakowi z Krajowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy.

"W ścieżce profesjonalnej zgłoszono 63 prace" - powiedziała Ewa Syta. Z kolei z uczelni technicznych i instytutów badawczych działających przy ośrodkach akademickich - jak dodała rzecznik BGKN - napłynęło 27 prac. W konkursie przyznano łącznie siedem wyróżnień - dwa dla projektów naukowych i pięć dla profesjonalnych.

BGKN przypomniał, że "celem konkursu było nie tylko zaprojektowanie funkcjonalnych domów przyjaznych rodzinom, ale także wypracowanie nowatorskich i inteligentnych rozwiązań budowlanych". Ideą konkursu było powstanie trwałych, energooszczędnych, estetycznych oraz szybkich w realizacji domów.

Jak wskazywał wcześniej wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński "konkurs pozwoli zaprojektować domy jednorodzinny w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, dom wolnostojący oraz wolnostojący dom wiejski".

Celem rządowego programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Trzonem rządowego programu są inwestycje realizowane przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 3 mld zł. Obecne inwestycje realizowane są m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.