PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki Ośrodek Kultury w nowej odsłonie

  • bad    10 października 2015 - 14:30
Białostocki Ośrodek Kultury w nowej odsłonie
Białostocki Ośrodek Kultury ma nową elewację. Fot. UM Białystok

Zakończył się kolejny etap remontu w Białostockim Ośrodku Kultury. Budynek ma nową elewację, którą oświetla nowoczesna iluminacja. W ramach prac remontowych wymieniono okna, drzwi i docieplono budynek. Dodatkowym elementem była budowa daszków nad wejściami oraz wykonanie i montaż oznaczeń.
Całkowita wartość projektu „Termomodernizacja siedziby Białostockiego Ośrodka Kultury” to ponad 700 tys. zł.

Remont przeprowadzono m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Białegostoku oraz programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Dotacja celowa z budżetu miasta wyniosła ok. 200 tys. zł, dofinansowanie MKiDN – ok. 100 tys. zł. Wkład własny Białostockiego Ośrodka Kultury to ok. 400 tys. zł. Prace remontowe trwały od maja do końca września 2015 roku.

Teraz czas na kino Forum

W kolejnych latach Białostocki Ośrodek Kultury planuje przeprowadzić kompleksową modernizację wielofunkcyjnej sali kina Forum. Zostaną wymienione fotele, w planach jest adaptacja jednego z korytarzy foyer na salę multimedialną, wykorzystywaną w trakcie mniejszych wydarzeń kulturalnych.
Sala otrzyma m.in. nowe oświetlenie i nagłośnienie. Zostanie utworzone stanowisko inspicjenta.

Czytaj też: Białystok ma najwyższą jakość życia w Polsce

Zmiany w Białostockim Ośrodku Kultury trwają już od 2010 roku, w tym czasie przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych i remontowych. BOK realizuje również zmiany w zakresie modernizacji wyposażenia.

Konsekwentne inwestycje skutkują poprawą warunków w zakresie działalności kulturalnej, komfortu pracy a także wzrostu funkcjonalności całego obiektu. Budynek został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.