PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostockie przedszkola przejdą modernizację

  • PAP/JS    3 marca 2017 - 20:50
Białostockie przedszkola przejdą modernizację
Miasto dba o rozbudowę i termomodernizację placówek przeznaczonych dla najmłodszych białostoczan (fot.fotolia)

• Więcej miejsc dla przedszkolaków i lepsze warunki do nauki i zabawy.
• To efekty planowanych kolejnych inwestycji w białostockich placówkach. Dwa budynki przedszkola – nr 31 i 8 – przejdą termomodernizację.
• Dodatkowo placówka przy ul. Świętokrzyskiej zostanie rozbudowana.
Miasto Białystok ogłosiło przetarg na rozbudowę i termomodernizację Przedszkola Samorządowego nr 31 na Antoniuku oraz termomodernizację Przedszkola Samorządowego nr 8 na osiedlu Sienkiewicza.

Obecnie przedszkole przy ul. Świętokrzyskiej 4 jest placówką sześciodziałową, uczęszcza do niego ponad 140 dzieci. Po przebudowanie do placówki będzie mogło uczęszczać ponad 170 maluchów. Rozbudowa placówki (PS nr 31) zostanie poprzedzona rozbiórką budynku gospodarczego z łącznikiem. Prace obejmą m.in. wybudowanie nowej klatki schodowej, dodatkowych szatni, sali do zajęć komputerowych oraz remont łazienek. Przebudowana zostanie także m.in. instalacja gazowa i kanalizacyjna.

Po rozbudowie powstanie dwukondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem. – W zaprojektowanej części na parterze i piętrze zostaną utworzone dwa oddziały przedszkolne z łazienkami i leżakownią. Dostęp do wszystkich kondygnacji osobom niepełnosprawnym zapewni winda. Na każdym piętrze znajdą się też łazienki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych przedszkolaków – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Budynek zostanie ocieplony, wymienione zostaną okna i drzwi. Planowany termin zakończenia termomodernizacji to połowa sierpnia, rozbudowy – do końca listopada 2017 r. Z kolei pozostałe prace budowlane powinny się zakończyć do połowy sierpnia 2018 roku. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ponad 3 mln zł.

Zmiany czekają także budynek przy ul. Nowogródzkiej 5A (PS nr 8). Prace obejmą docieplenie placówki, wymianę okien, ogrodzenia, przebudowę wejść i tarasów oraz uporządkowanie terenu. Po rozebraniu istniejącego budynku gospodarczego zostanie zorganizowana nowa przestrzeń podwórka. Wjazd i dojścia uzyskają nową nawierzchnię utwardzoną z placem manewrowym dla samochodów. Przy wejściu do budynku zostanie wybudowania pochylnia dla niepełnosprawnych, pojawią się stojaki rowerowe i ławki. Całość powinna być gotowa do połowy sierpnia 2017 r. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to ok. 1,5 mln zł.

Miasto dba o rozbudowę i termomodernizację placówek przeznaczonych dla najmłodszych białostoczan. W ostatnim czasie budynek przy ul. K. Pułaskiego 55 (Przedszkole Samorządowe nr 32) został powiększony i ocieplony. Teraz trwa rozbudowa i termomodernizacja placówki nr 64 przy ul. S. Duboisa 12 w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.