PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok i Łomża planują przetargi w podstrefach suwalskiej SSE

  • PAP/AH    12 października 2017 - 16:21
Białystok i Łomża planują przetargi w podstrefach suwalskiej SSE

Tereny inwestycyjne Podstrefy Białystok SSSE

Jeszcze w 2017 r. miasta Białystok i Łomża chcą ogłosić przetargi na sprzedaż działek w podstrefach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Białystok chce sprzedać 23-hektarowy teren, a Łomża ostatnią wolną działkę w podstrefie.
• Nieruchomością w Białymstoku na terenie SSSE na Krywlanach "interesuje się" jeden podmiot, który deklaruje zatrudnienie około tysiąca osób. Nie są podawane szczegóły.

• Miasto ma w ofercie też inne nieruchomości w podstrefie SSSE. 

• Do przetargu na tereny inwestycyjne w strefie szykuje się też Łomża .

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk, zostało wydane zarządzenie ws. przeznaczenia do zbycia terenu SSSE na Krywlanach na cele inwestycyjne, które oznacza, że rozpoczynają się przygotowania do przetargu. Termin nie jest jeszcze ustalony. Znana jest natomiast cena wywoławcza - 34,2 mln zł plus VAT. 23-ha teren podzielono na dziewięć działek.

Miasto Białystok ma też w ofercie inne nieruchomości w podstrefie SSSE, które znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. We wrześniu zdecydowano o obniżce cen tych działek od 30 do 45 proc., bo we wcześniejszych dwóch przetargach nie było zainteresowanych kupnem tych działek, mimo że miasto dostawało wiele zapytań w sprawie tych gruntów.

Władze Łomży informują na swojej stronie internetowej, że jeszcze w tym roku chcą wystawić na sprzedaż ostatnią działkę w łomżyńskiej podstrefie SSSE. To nieruchomość o powierzchni prawie 2,5 ha przy ul. Ciepłej.

Cytowany w komunikacie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski poinformował, że w ostatnim czasie miasto dostało pytania o tę działkę od "firm z całego kraju". "Liczę na to, że uda się znaleźć nabywcę, co w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia w mieście" - podkreślił.

W łomżyńskiej podstrefie grunty pod inwestycje nabyło dotąd kilka podmiotów: firma Okleina (trwa produkcja), która wytwarza fronty do mebli kuchennych, firma MAG, która chce odzyskiwać metale kolorowe oraz Greenvit - producent ekstraktów roślinnych.

Zakład firmy MAG ma być gotowy w połowie 2019 r.; pracę ma w nim znaleźć 10 osób. W połowie 2020 r. produkcję chce natomiast rozpocząć firma Greenvit. Ma to być szansa na pracę dla 15 osób - podaje miasto Łomża.

Meble chce natomiast produkować w Łomży od października 2019 r. firma Pianpol-Tex. Ma tam pracować 12 osób. Do końca 2019 r. ma także ruszyć w Łomży inwestycja poligraficznej firmy Libra-Print, gdzie ma pracować minimum 25 osób - informują w komunikacie władze miasta.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 648,5 ha terenów w różnych miejscach w województwach: podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.