PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok ma nowy komisariat za 12 mln zł

  • PAP    4 stycznia 2016 - 19:29

Prawie 12 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie nowego komisariatu policji, oddanego w poniedziałek do użytku w Białymstoku. To pierwsza od lat taka inwestycja w mieście. Zatrudnieni tam policjanci mają odpowiadać za bezpieczeństwo 80-100 tys. mieszkańców.
III komisariat policji w Białymstoku zbudowany został na osiedlu Zielone Wzgórza. Teren pod inwestycję przekazał samorząd; budowa trwała półtora roku a pieniądze pochodziły z budżetu państwa, w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów policji.

Nowy, czteropiętrowy obiekt ma prawie 1,9 tys. metrów kwadr. powierzchni. Oprócz pomieszczeń dla funkcjonariuszy (blisko 50 etatów) i pracowników biurowych jest tam m.in. pokój przyjazny dzieciom i sala wykładowa, cały budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślił w czasie uroczystości, że to nie tylko poprawa warunków pracy policjantów, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w mieście. Policjanci z III komisariatu w Białymstoku mają bowiem odpowiadać za bezpieczeństwo tej części miasta, gdzie mieszka ok. 80-100 tys. osób, czyli blisko jedna trzecia wszystkich mieszkańców stolicy województwa podlaskiego.

Komendant główny policji insp. Zbigniew Maj zwracał uwagę na znaczenie - jak to ujął - "wzorcowej współpracy" z samorządem. Mówił, że przekazanie przez władze miasta działki (o powierzchni ponad 2,1 tys. metrów kwadr. ) było inspiracją do budowy nowej placówki przez policję.

"Dzisiaj priorytetem polskiej policji jest bezpieczeństwo najlepszej jakości, bezpieczeństwo dla obywateli, małych ojczyzn: w gminach, powiatach, miastach ale również województwach" - mówił insp. Maj. Zwracając się do funkcjonariuszy apelował, by docenili wsparcie samorządu i innych instytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.