PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok ogłasza konkurs na projekt hali

  • PAP    11 lipca 2012 - 16:55
Białystok ogłasza konkurs na projekt hali

Konkurs architektoniczny na koncepcję hali sportowo-widowiskowej w Białymstoku ogłosiły władze miasta. Hala ma być największą w regionie, planowany koszt to 60-80 mln zł.
Hala zostanie wybudowana na działce wyłączonej z lotniska Krywlany w Białymstoku. Będzie się znajdowała w sąsiedztwie m.in. budowanego Stadionu Miejskiego, kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Parku Naukowo-Technologicznego oraz sukcesywnie zajmowanej przez kolejne firmy w podstrefy Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej.

Hala ma pomieścić do 6 tys. widzów. Ma w niej powstać arena sportowo-widowiskowa, sala treningowa, pomieszczenia dla zawodników i artystów oraz pomieszczenia techniczne i administracyjne.

Obiekt być przystosowany do prowadzenia rozgrywek różnych dyscyplin halowych, m.in. siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki czy futsalu. W obiekcie mają się też odbywać konferencje oraz wydarzenia kulturalne jak wystawy, projekcje filmów i koncerty.

"Inwestycja planowana jest jako nowoczesny, bezpieczny i komfortowy budynek wielofunkcyjny, odpowiadający międzynarodowym standardom, zapewniający widzom odpowiedni poziom widowiskowości" - napisano w regulaminie konkursu opublikowanym na stronie internetowej białostockiego BIP.

Czytaj też: By budynki nie wywoływały bólu zębów

Konkurs architektoniczny zakłada projekt hali sportowo-widowiskowej a także zagospodarowania terenów przyległych do tej inwestycji, jak np. budowa parkingów.

Skierowany jest do osób fizycznych, prywatnych oraz jednostek organizacyjnych. Wnioski o dopuszczenie do konkursu należy składać do 27 sierpnia. Natomiast do 15 listopada należy złożyć projekty.

W konkursie przewidziano cztery nagrody pieniężne: 35 tys. zł za pierwsze miejsce oraz zaproszenie zwycięzcy do negocjacji przy realizacji projektu. Przewidziano też drugą nagrodę w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia po 7,5 tys. zł każde.

Ocenie będą podlegać: rozwiązania urbanistyczne, rozwiązania funkcjonalne, a także konstrukcja, architektura oraz koszt.

Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana. Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk, jej realizacja planowana jest ze środków UE w przyszłej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 oraz budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.